Дома Луд Спорт Никола Карабатиќ по вторпат стана татко: Неговата Гералдина на свет донесе девојче (ФОТО)

Никола Карабатиќ по вторпат стана татко: Неговата Гералдина на свет донесе девојче (ФОТО)

0

Ракометарот на француската репрезентација стана татко на девојче. Тој и сопругата веќе имаат еден син.

Никола Карабатиќ ги извести своите пријатели и обожаватели дека повторно стана татко. Ракометарот на Инстаграм објави фотографии од своето проширено семејство откри дека тоа е побогато за девојче кое тој и сопругата Гералдина Пилет го нарекоа Нора.

„Многу те сакаме, Нора. Честитам на најдобрата мајка на светот“, напиша Никола покрај фотографијата со Гералдина, Нора и синот Алек кој и дава бакнеж на својата сестричка.

Карабатиќ и Гералдина во врска се од 2011. година. Ги запозна еден негов соиграч, чија девојка е пријателка со Гералдина. Оттогаш се неразделни.


Следете го Sportski.mk и на


 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео: Објавена интимна снимка на Хамилтон и Никол Шерцингер

Никол Шерцингер и Луис Хамилтон се нови жртви на хакерски напад, откако во јавноста се пој…