Дома Фудбал Останато Не размислува за крај: Славниот Подолски ќе игра и до 40 години!

Не размислува за крај: Славниот Подолски ќе игра и до 40 години!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Ветеранот Лукас Подолски не размислува крај на кариерата и на 38 години потпиша нов договор со тимот на Горник Забже од Полска.

Ако го исполни до крај новиот договор Подоллски ќе игра и до својата 40-та година од животот. Во дресот на полскиот тим игра солидна и 16 пати се запиша во листата на стрелци, а додаде и 13 асистенции. Секако дека во наредните две години оваа бројка може и да се зголеми.

Само сезонава Подолски на 27 натпревари постигна пет гола и подели девет асистенции. Во кариерата славниот фудбалер одигра 130 натпревари за германската репрезентација и го носеше дресот на: Анталијаспор, Кобе, Галатасарај, Интер, Арсенал, Келн и Баерн Минхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Канте се сели во Саудиска Арабија, ќе игра заедно со Бензема

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Клубовите од Саудиска Арабија не штедат пари за да …