Дома Трансфер зона Не е само Упамекано: Баерн го обезбедил потписот на уште еден дефанзивец

Не е само Упамекано: Баерн го обезбедил потписот на уште еден дефанзивец

Управата на Баерн за сега работи одлично, гигантот од Минхен обезбеди два важни потписи за на лето.

Неодамна тие го потврдија доаѓањето на Дајот Упамекано од Лајпциг, а сега „Скај Спорт“ објави дека го завршиле и трансферот на Омар Ричадс.

Ричардс лекарските прегледи ќе ги заврши во Минхен и ќе потпише договор на четири години, до летото 2025 година. Официјално играч на Баерн ќе стане на крајот од сезоната.

Во Баерн Ричардс ќе има жестока конкуренција на неговата позиција со Алфонсо Дејвис кој прикажува одлични настапи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти ја започнаа трката за новиот „бисер“ на Салцбург

Салзбург после Ерлинг Халанд изгледа има ново голгетерско чудо. Австрискиот шампион има но…