Дома Трансфер зона Нејмар ќе потпише нов договор, ако Меси дојде во Париз

Нејмар ќе потпише нов договор, ако Меси дојде во Париз

Суперѕвездата на Пари Сент Жермен јасно порача дека сака следната сезона да игра заедно со Меси во Париз.

„Мундо Депортиво“ пренесува дека Нејмар готово сигурно ќе потпише нов догорочен договор со ПСЖ, ако Меси биде дел од проектот на „светците“.

Меси влезе во последната година од договорот и на лето ќе биде слободен агент, а ПСЖ има финансиска моќ да го осигура неговиот потпис.

Неизвесна е единината на Килијан Мбапе во Париз, кој се уште нема потпишано нов договор и силно се поврзува со трансфер во Реал Мадрид.

Поради тоа „светците“ сакаат да го осигураат потписот на Меси, а некои медиуми веќе тврдат дека преговорите меѓу ПСЖ и Аргентинецот се во напредна фаза.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Томори утре на прегледи во Милано

„Скај Италија“ пренесува дека Милан и Челзи постигнале договор за трансфер на дефанзивецот…