Дома Топ вести Нејмар заминува, ПСЖ ја одреди цената

Нејмар заминува, ПСЖ ја одреди цената

Француските медиуми известуваат дека Нејмар донел конечна одлука и сака да го напушти Пари Сент Жермен.

Според последните информации, Бразилецот, кој во моментов е во Бразил заради пандемијата од коронавирус, е подготвен да се врати на „Камп Ноу“.

Неговиот поранешен клуб ќе даде се од себе за да го врати и веќе една година работи на трансферот.

ПСЖ овој пат нема да му стои на патот и ја одреди целата за Нејмар, па Барселона за неговиот потпис ќе мора да плати 150 милиони евра.

Меѓутоа, се уште не јасно како ќе се одвива летниот преоден рок и дали цените на фудбалерите ќе паднат поради економската криза предизвиката од пандемијата.

Поради тоа француските медиуми не ја исклучуваат можноста двата клуба да направат трампа, така што во Париз да се пресели Гризман или Кутињо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Спортскиот директор на Интер со порака до Барса: Го сакате Лаутаро? Ова е условот!

Од Интер потврдија дека Барселона ги контактирала за доведување на Лаутаро Мартинез. На Ба…