Дома Фудбал Репрезентации Нејмар асистираше, постигна гол и удри противник во новата победа на перфектниот Бразил🎥

Нејмар асистираше, постигна гол и удри противник во новата победа на перфектниот Бразил🎥

Бразил го победи Перу со 2:0 во 10. коло од квалификациите за Светското првенство со што „Кариоките“ стигнаа до осмата победа во исто толку натпревари.

Херој на Бразил беше Нејмар кој пред крајот на натпреварот можеше да заработи и црвен картон затоа што го удри противникот.

Најдобриот играч на Бразил запиша асистенција за Рибеиро во 15. минута, а самиот постигна гол во 40. минута.

Сепак, пред крајот на натпреварот при градењето една топка го изнервира агресивниот противник кој го удри со рака. Судијата му покажа жолт картон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …