Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Неста и Тоти заедно со музичките ѕвезди Бочели, Боно и Мартин Гарикс ќе го отворат Европското првенство

Неста и Тоти заедно со музичките ѕвезди Бочели, Боно и Мартин Гарикс ќе го отворат Европското првенство

Вечерва со натпреварот помеѓу Италија и Турција во Рим официјално ќе стартува Европското првенство во фудбал.

На „Олимпико“ е најавена церемонијата на отварањето со светски познати музички ѕвезди. На отварањето ќе се појават Андреа Бочели, Боно, Мартин Гарикс и Еџ. Програмата ќе го носи името „Триумф на Европското првенство“.

Бочели ќе ја испее аријата од Џакомо Пучини, „Несун Дорма“, а поранешните капитени на Рома и Лацио, Франческо Тоти и Алесандро Неста ќе шутираат топки на трибините симболично да го означат враќањето на навивачите. На трибините се предвидени 16.000 гледачи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…