Дома Фудбал Италија Несреќниот Калулу спречи победа на Милан на гол линијата🎥

Несреќниот Калулу спречи победа на Милан на гол линијата🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Милан синоќа ги разочара навивачите и не успеа да ја победи Салернитана пред преполниот „Сан Сиро“, па одигра само 1:1.

„Росонерите“ не успеаа да ги искористат шансите, а најзрелата ја имаа во 88-та минута, кога топката буквално беше извадена од гол линијата.

За малерот да биде поголем гол спречи дефанзивецот на Милан, Пјер Калулу, кој беше легнат на гол линијата, па топката се одби од него и не влезе во голот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Во Реал незадоволни од однесувањето на Гави🎥

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Во Реал Мадрид се незадоволн…