Дома Луд Спорт Нереална брканица: Тренер нокаутираше судија, па сакаше да го „растргне“ главниот арбитар (ВИДЕО)

Нереална брканица: Тренер нокаутираше судија, па сакаше да го „растргне“ главниот арбитар (ВИДЕО)

Фудбалскиот шампионат во Сомалија е еден од ретките на кои може да присуствуваат навивачите на трибини, а во истото се случи нешто што можеби никој не го очекуваше.

Тренерот на една од екипите во 75. минута при резултат 2-2 го прекина мечот и почна да ги тепа судиите по црвениот картон.

Светските медиумипишуваат дека црвениот картон на тренерот пристигнал откако тренерот се бунел нешто, по што тој со бокс го удрил четвртиот судија, а тоа се гледа и на снимката, а веднаш потоа тој се налути и тргна да го брка главниот арбитар.

За среќа, фудбалерите на теренот успеаа да реагираат и за бро да го запрат тренерот и брканицата со судијата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Вака изгледа идеалниот тим во Серија А според „ОПТА“ 📸

Експертите на „ОПТА“ кои најмногу се занимаваат со статистика ја следеа и штотуку завршена…