Дома Фудбал Англија Непријатно изненадување за „граѓаните“ во Лондон: Пиротехничко шоу среде ноќ! 🎥

Непријатно изненадување за „граѓаните“ во Лондон: Пиротехничко шоу среде ноќ! 🎥

Maнчестер Сити против Тотенхем вечерва го игра веројатно најважниот натпревар во Премиер лигата.

Домашниот тим има само теоретски шанси да дојде до пласман во Лигата на шампионите, додека Сити не смее да си дозволи пораз или реми бидејќи во тој случај би му го остапил првото место на Арсенал во последното коло.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Поради тоа натпреварот вечерва е од голема важност, а ултрасите на Арсенал се обидоа да им помогнат на своите миленици. Имено тие пред хотелот каде што се сместени фудбалерите на Манчестер Сити приредија пиротехничко шоу.

Сето ова се случувало некаде околу два часот по полноќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Дерби на денот: Ќе се загинат ли „петлите“ меѓу „лалињата“?

Европското првенство е во полн ек, а денес се игра дербито во Групата Д помеѓу селекциите …