Дома Фудбал Англија Непријатни сцени во Прага: Навивачите на Вест Хем му ја дупнаа главата на Бираги📷

Непријатни сцени во Прага: Навивачите на Вест Хем му ја дупнаа главата на Бираги📷


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Финалето во Конферециската лига во првото полувреме не донесе голови, но донесе непријатни сцени.

Имено, навивачите на Вест Хем фрлаа со предмети во фудбалерите на Фиорентина, а најлошо помина Бираги.

Капитенот на „виолетовите“ со тврд предмет беше удрен во глава и раскрварен го напушти теренот да побара лекарска помош.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…