Дома Фудбал Англија Невил: Во Јунајтед се случи предавство

Невил: Во Јунајтед се случи предавство

Манчестер јунајтед им забрани на четворица англиски новинари да присуствуваат на прес-конференциите бидејќи објавија наводно лажни вести.

Легендата на клубот, Гери Невил ја коментираше оваа тема и ги критикуваше играчите кои според него свесно сакале да му наштетат на клубот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Најголемо предавство кое може да се направи во фудбалската соблекувална е играчите и нивните претставници да излезат во медиумите за да му наштетат на тренерот и останатите фудбалери. Не ги критикував во изминатите 12 месеци, но тоа што го прават не смее да се прости“, изјави Невил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…