Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Неверојатно: Јамал лани на ЕП против Франција на ЕП до 17 години постигна скоро ист гол 🎥

Неверојатно: Јамал лани на ЕП против Франција на ЕП до 17 години постигна скоро ист гол 🎥

Ламин Јамал вчера стана најмладиот стрелец во историјата на Европските првенства и тоа го направи со маестрален погодок.

Но, посебно е интересно што Јамал лани на негови 15 години постигна скоро ист гол на Европското првенство до 17 години и тоа исто така против Франција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Манчестер Јунајтед ја „краде“ големата желба на Милан

Еден од приоритетите на Милан во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, а…