Дома Видео Неверојатно претставување на Фалкао: Ова го има само во Турција!

Неверојатно претставување на Фалкао: Ова го има само во Турција!

Колумбијскиот напаѓач Радамел Фалкао пред неколку дена го засили Галатасарај.

Неговото доаѓање навивачите го дочекаа во голема еуфорија што се потврди и со дочекот во Истанбул каде беа присутни над 25.000 навивачи.

Тој синоќа беше и официјално претставен пред навивачите на стадионот Турк Телеком каде беше пречекан од полни трибини и неверојатна атмосфера.

За ова не треба да се трошат многу зборови. Гледајте и уживајте:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Натпреварот на сезоната во Италија пред празни трибини или на неутрален терен!?

Сезонава во Серија А три тима се во борба за Скудетото. Јувентус и Интер од почетокот на в…