Дома Луд Спорт Неверојатна сцена: Манџукиќ и компанија го потиснаа – овој им ги направи најјаките фотки

Неверојатна сцена: Манџукиќ и компанија го потиснаа – овој им ги направи најјаките фотки

0

Жестоката прослава на голот кој значеше финале за репрезентацијата на Хрватска, зеде и своја „жртва“.

Хрватите погодокот на Манџукиќ, со негова епицентрална „улога“ го прославија крај корнер знаменцето, а при тоа нивно славје потиснат од нив се најде еден од дежурните фотографи кои го следеа и фотографираа полуфиналниот дуел.


Следете го Sportski.mk и на


Фотографот се покажа како вистински професионалец бидејќи на Хрватите им ги направи најјаките славенички фотки од цело Светско првенство. Манџукиќ на крајот му се извини што го турна, а Домагој Вида дури и го избакна фотографот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Регионот во неверување: Ова е како сцена од мафијашки филм – детали од престрелката која ја потресе Србија!

Денес Србија беше потресена од шокантниот настан во кој животот го загуби претседателот на…