Дома Останати Авто Мото Неверојатна реакција: Во дел од секундата избегна страшен судир 🎥

Неверојатна реакција: Во дел од секундата избегна страшен судир 🎥

Исак Хаџар, возач од Формула 2 на слободните тренинзи во Монако се истакна со реакција која е одлика само на големи возачи и докажа дека поседува голем талент.

Еден од болидите застана патеката поради механички проблем во познатиот тунел, а Хаџар беше само неколку секунди зад него и иако беше во полна брзина за среќа реагираше на најдобар можен начин и избегна судир кој можеше да предизвика сериозни последици.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Посебно импресивно е што воопшто не ја загуби контролата над возилото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Во Формула 1 вакво нешто не се случило скоро 30 години

Џорџ Расел од редовите на Мерцедес го постави најбрзото време во квалификациите пред тркат…