Дома Фудбал Лига на шампиони Неверојатна грешка на голманот на Сити🎥

Неверојатна грешка на голманот на Сити🎥

Манчестер Сити на одличен начин го започна натпреварот против Копенхаген во Лигата на шампиони и дојде до предност уште во 9-та минута со голот на Де Брујне.

Меѓутоа, голманот Едерсон направи голема грешка во 34-та минута и му подари топка на противникот на работ на шеснаесетникот, па Матсон израмни на 1:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…