Дома Останати Кошарка НБА НБА легендата смисли прекар за Дончиќ

НБА легендата смисли прекар за Дончиќ

Иако повеќе од една година воодушевува во НБА лигата, Лука Дончиќ се уште нема свој прекар.

Пол Пирс, легендата на Бостон Селтикс кој сега работи како ТВ аналитичар сега смисли еден за Словенецот кој можеби ќе биде прифатен.

Во емисијата „The Jump“, на „ЕСПН“ Пирс го одзема прекарот на НБА ѕвездата Барон Дејвис и го додели на Дончиќ бидејќи според него повеќе му доликува.

„Неговиот прекар мора да биде „Тo Easy“ (прелесно). Со сета почит кон Барон Дејвис кои така го нарекувавме, но она што го прави Лука на паркетот изгледа прелесно“, изјави Пирс.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Док Риверс скршен од болка: Едвај зборуваше за Коби (ВИДЕО)

Tренерот на ЛА Клиперси, Док Риверс едвај можеше да каже нешто во интервјуто откако слушна…