Дома Фудбал Останато На проба во Барселона дојде синот на Роналдињо

На проба во Барселона дојде синот на Роналдињо


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓17-годишноот син на бразилската легенда Роналдињо, Жоао Мендеш де Асис Мореира би можел да потпише за Барселона.

Имено, синот на Роналдињо од неодамна е на проба во каталонскиот гигант. Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта наводно гледа голем потенцијал и можен првотимец во иднина.

Жоао Мендеш игра во нападот и има прволигашко искуство затоа што настапуваше за Крузеиро во Бразил.

Она што е интересно, тој подолго време се обидувал да го крие идентитетот затоа што не сакал да има предност во однос на другите поради неговиот татко.

Каков успех и дали ќе го има во Барселона ќе видиме во наредниот период.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…