Дома Фудбал Англија На играчите на Јунајтед им е преку глава, сакаат Роналдо да си оди

На играчите на Јунајтед им е преку глава, сакаат Роналдо да си оди

Атмосферата во таборот на Манчестер Јунајтед на стартот од сезоната не е добра, особено по враќањето на Роналдо во тимот и поразот на стартот од сезоната од Брајтон.

Медиумите на Островот пренесуваат дека поголема група играчи е незадоволна од ситуацијата со Кристиано Роналдо и тоа што неговата иднина е главна тема во клубот.

Португалецот сака да го напушти клубот ова лето, пропушти голем дел од подготовките и неговото враќање во Карингтон ја наруши добрата атмосфера.

„Сето ова станува многу вознемирувачко за многу играчи. Тој има свои сојузници во таборот, но на многумина им е преку глава од се и како се однесува во сето ова“, изјави извор за весникот „Сан“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…