Дома Фудбал Останато На денешен ден Ибрахимовиќ го постигна најдобриот гол во кариерата (ВИДЕО)

На денешен ден Ибрахимовиќ го постигна најдобриот гол во кариерата (ВИДЕО)

На денешен ден пред седум години Златан Ибрахимовиќ го постигна најдобриот гол во неговата кариера, но и еден од најдобрите воопшто во фудбалот.

Во судиското продолжение во натпреварот против Англија голманот на Англичаните, Џо Харт истрча и лошо ја исфрли топката со глава. Тоа го искористи Ибра и тоа на спектакуларен начин.

Шведска тој натпревар го доби со 4:2.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Погледнете каков пенал доби Манчестер Јунајтед против Астон Вила (ВИДЕО)

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед вчера ја победија Астон Вила на гости со убедливи 0:3 во…