Дома Топ вести На Бензема му „пукна филмот“, жестоко го нападна експертот за трансфери: Лажго! (фото)

На Бензема му „пукна филмот“, жестоко го нападна експертот за трансфери: Лажго! (фото)

benzema

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Oткако му одговори на претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, Карим Бензема преку друштвените мрежи жестоко го нападна познатиот новинар, Џанлука Ди Марцио.

Ди Марцио во фудбалскиот свет важи за експерт кога се трансферите ширум Европа во прашање.

Токму Ди Марцио објави дека Бензема ги договорил личните услови со Милан и дека целата зделка наскоро би требало да биде завршена.

Ваквата информација посебно го налути Бензема кој одлучи да не молчи и да му врати и тоа жестоко!

„Ти си тој кој треба да ја промени работата. Лажго“, напиша Бензема.

Со ваквата реакција Бензема јасно стави до знаење дека нема никаков договор со Милан.

benzema

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Хаверц призна дека го викаат магаре и откри зошто

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…