Дома Актуелно Најстариот стрелец на хет-трик во Ла Лига стави потпис на нов договор

Најстариот стрелец на хет-трик во Ла Лига стави потпис на нов договор

Капитенот на фудбалерите на Бетис Хоакин Санчез (38) го продолжи договорот со клубот од Севиља до 2021 година, иако е во поодминати фудбалски години.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Бетис на својата официјална страна објави: Реал Бетис не може без својот капитен, идол и легенда.

И Хоакин е убеден дека има што да даде.

„Мислам дека сум на врвот од кариерата“, изјави Хоакин кој оваа сезона постигна шест гола.

На почетокот на декември Хоакин запиша хет-трик во натпреварот од Ла Лига и со 38 години и 140 дена стана најстариот играч на кого тоа му успеало, надминувајќи го Алфредо Ди Стефано кој во 1964 година на 37 години и 255 дена постигна три гола на еден натпревар.

„Морам да продолжам да уживам и да ги правам Бетискосите среќни. Стигнав тука пред 23 години и ќе бидам уште една“, изјави капитенот на шпансиот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Нови дресови за нови шампиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Нови дресови за …