Дома Топ вести Најскапите 10 трансфери ова лето

Најскапите 10 трансфери ова лето

Летниот преоден рок и официјално заврши, а сумата која ја плати Атлетико за Жоао Феликс никој не надмина

Португалскиот напаѓач пристигна во Атлетико во трансфер вреден 126 милиони евра. Тој рекорд можеше да го сруши Нејмар кој е најскап играч на сите времиња (222 милиони евра) меѓутоа ПСЖ и Барселона не се договорија.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Помеѓу десетмината најскапи има и тројца дефанзивци.

Најскапите 10 трансфери ова лето:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…