Дома Офсајд Најпознатата спортска новинарка има дечко со потекло од Македонија

Најпознатата спортска новинарка има дечко со потекло од Македонија

Најзгодната спортска новинарка Дилета Леота почна нова љубовна врска, а нејзин избраник овој пат е турскиот актер Џан Јаман, кој има потекло од Македонија, односно од таму е неговата баба, додека дедо му е од Косово.

Јаман е популарен во турската јавност затоа што во минатото го глумеше Сандокан, а сега сигурно ќе добие популарност и на светско ниво затоа што е во љубовна врска со Дилета.

Дилета претходно се поврзуваше и со напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, но очигледно таа не е заедно со него.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Ванда самата откри: Цели две години била и со Макси Лопез и со Икарди

Ванда Нара која светот на фудбалот стана најмногу позната по неверството кон Макси Лопез с…