Дома Видео Погодија пречка од 50 метри и примија еврогол во период од 15 секунди (ВИДЕО)

Погодија пречка од 50 метри и примија еврогол во период од 15 секунди (ВИДЕО)

На натпревар од аматерските лиги во Англија беше виден најлудиот старт на еден фудбалски натпревар.

Играа тимовите на Енфилд Бороу и Бадфорд и старт каков што имаше оваа средба до сега немавме видено. Прво тимот на Енфилд Бороу погоди пречка од центарот, а потоа во првиот напад фудбалер на Бадфорд постигна гол од 40 метри.

Ова се се случи за 15 секунди.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Интересен момент од дербито: Шчесни му довикува на Ребиќ – не глуми губите 2:0 (ВИДЕО)

Во вторникот Милан го победи Јувентус со 4:2 откако прво „росонерите“ губеа со 0:2. Милан …