Дома Фудбал Италија „Најк“ го објави новото лого на Интер? 📸

„Најк“ го објави новото лого на Интер? 📸

Како што е познато од март оваа година Интер треба да добие ново лого.

Интер ќе помине низ една фаза на ребрендирање, нешто слично како што направи Јувентус пред неколку години.

Сега „Газета дело Спорт“ и „Кориере дела Сера“ објавија фотографија која наводно го открива новиот грв на Интер. Фотографијата била објавена на Твитер профилот на „Најк“  и избришана по неколку секунди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…