Дома Македонски спорт Мак фудбал Нашиот Јане во спот со Меси, Роналдо и Погба (видео)

Нашиот Јане во спот со Меси, Роналдо и Погба (видео)

0

Малиот Јане Велковски е дел од најновиот спот на УЕФА во рамките на проектот „Рамноправна игра“.

Јане ја имаше честа се појави во спот заедно со најголемите фудбалски ѕвезди Лионел Меси, Кристиано Роналдо и Пол Погба.

Јане боледува од мускулна спинална атрофија и живее во количка, а УЕФА ја раскажа неговата сторија.

Неговата мајка потврди дека Јане утре заминува на операција, а УЕФА на својот сајт го објави видеото со фудбалските ѕвезди.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Барди од кога е во Леванте не знае за пораз против Реал Мадрид и се надева дека така ќе остане

Енис Барди е еден од најдобрите играчи на Леванте и секако дека ако овој тим сака позитиве…