Дома Луд Спорт Направен и анимиран филм: Еве како би изгледала вечерата помеѓу Меси и Роналдо (ВИДЕО)

Направен и анимиран филм: Еве како би изгледала вечерата помеѓу Меси и Роналдо (ВИДЕО)

0

На церемонијата за доделување на наградите за најдобрите на крајот на август Кристиано Роналдо испрати јавна покана до Лионел Меси за заедничка вечера.

Подоцна и Лионел Меси даде свој коментар на поканата на Роналдо. Таквата ситуација сега ја искористи познатиот сајт „Bleacher Report“. Тие направија краток анимиран филм од тоа како би изгледала вечерата помеѓу за многумина двајцата најдобри фудбалери во историјата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

14-годишен фудбалер на Ајакс го „шокираше“ светот (фото)

На социјалните мрежи се појавија фотографии од 14 годишниот фудбалер на Ајакс, Дејвид Исмо…