Дома Луд Спорт Направен и анимиран филм: Еве како би изгледала вечерата помеѓу Меси и Роналдо (ВИДЕО)

Направен и анимиран филм: Еве како би изгледала вечерата помеѓу Меси и Роналдо (ВИДЕО)

На церемонијата за доделување на наградите за најдобрите на крајот на август Кристиано Роналдо испрати јавна покана до Лионел Меси за заедничка вечера.

Подоцна и Лионел Меси даде свој коментар на поканата на Роналдо. Таквата ситуација сега ја искористи познатиот сајт „Bleacher Report“. Тие направија краток анимиран филм од тоа како би изгледала вечерата помеѓу за многумина двајцата најдобри фудбалери во историјата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Спектакуларен нокаут: Беше на паднат на под, а потоа…(видео)

УФЦ борбата помеѓу Лом-Али Налгиев и Иманали Гамзатанов ја одбележа спектакуларен нокаут. …