Дома Топ вести Наполи ја одреди цената за Кварацхелија, Сити спремен да ја плати

Наполи ја одреди цената за Кварацхелија, Сити спремен да ја плати


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Наполи оваа сезона игра фантастично, а еден од играчите кој остави најсилен впечаток е сигурно Квича Кварацхелија.

Кварацхелија е вистинско откритие на Серија А оваа сезона и се промовираше во вистински лидер на Наполи, па го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Грузиецот има ефект од 13 гола и 16 асистенции на 29 натпревари во сите натпреварувања, а Сити спрема понуда за него и сака да го доведе на „Етихад“.

Меѓутоа, Наполи нема лесно да се откаже од својата ѕвезда и за неговата слобода бара најмалку 100 милиони евра.

Гвардиола е спремен да ја плати таа сума, па „граѓаните“ веќе стапиле во контакт со неговиот агент и сакаат да ја победат конкуренцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…