Дома Фудбал Останато Напаѓачот на Евертон ги има најмалите костобрани во историјата на фудбалот 📸

Напаѓачот на Евертон ги има најмалите костобрани во историјата на фудбалот 📸

Aнглиската Премиер лига без дилеми е една од физички најтешките во светот.

Доминик Калверт-Луин игра одлична сезона во дресот на Евертон и тој е помеѓу најзаслужните што екипата од „Гудисон“ се бори за место во Лигата на шампионите.

Одличниот напаѓач во меѓувреме стекна и статус на репрезентативец на Англија, а против Сан Марино се запиша и во листата на стрелци.
Токму во тој натпревар беше забележан еден детал со костобраните на Калверт-Луин.

Димензијата на костобраните не е позната, но многу веројатно се работи за најмалите костобарани кои се користеле во фудбалот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…