Дома Останати Надал го потврди настапот во Барселона

Надал го потврди настапот во Барселона

Рафаел Надал ќе настапи на мастерс турнирот во Барселона кој почна денеска, потврди шпанскиот тенисер.

„Дојдов овде во последен момент бидејќи не бев сигурен дали ќе можам да играм. Утре ќе бидам на терен“, потврди Надал.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Барселона е турнир кој Надал 11 пати го освојуваше, а противник утре ќе му биде Кобол од Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Фјури со тешки обвинувања: Усик победи затоа што Украина е во војна

Олександар Усик е новиот светски шампион во бокс, откако во голема борба го победи Тајсон …