Дома Фудбал Англија Награда за добрите партии: Јунајтед спреми нов договор за Фернандеш

Награда за добрите партии: Јунајтед спреми нов договор за Фернандеш

Mанчестер Јунајтед е спремен да му понуди нов договор на Бруно Фернандеш и тоа со двојно поголема плата, пренесуваат медиумите на Островот.

Лондонски „Мирор“ пишува дека раководството на „црвените ѓаволи“ е подготвено да му ја удвои платата на 26-годишниот Фернандеш, кој со новиот договор би заработувал 200.000 фунти неделно.

Причината за ваквата реакција на Јунајтед е интересот кон Фернандеш од страна на Барселона и Реал Мадрид, и намерата на „црвените ѓаволи“ да го задржат Португалецот во своите редови.

Фернандез дојде во Манчестер Јунајтед од Спортинг Лисабон во јануари минатата година за 55 милиони евра, и веднаш се етаблираше во клучен играч за „црвените ѓаволи“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Чави веќе започна преговори со Барселона

Каталонски „Спорт“ ексклузивно пренесува дека Барселона започнала преговори со Чави Ернанд…