Дома Фудбал Лига на шампиони Нагелсман: На ПСЖ не им е сеедно што ќе играат со Баерн

Нагелсман: На ПСЖ не им е сеедно што ќе играат со Баерн


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Баерн Минхен ќе ги одмери силите со Пари Сент Жермен во осминафиналето од Лигата на шампиони.

Тоа е еден од дуелите кои привлекоа најголемо внимание бидејќи се среќаваат два големи фаворити.

Тренерот на Баерн, Јулијан Нагелсман, призна дека немале многу среќа при ждребот, но потецираше дека сигурно и на ПСЖ не му е сеедно што ќе се сретне со неговиот тим.

„ПСЖ е силен тим, ги знаеме нивните квалитети. Сепак, сигурен сум дека не им се сеедно што ќе се соочат со Баерн Минхен во раната фаза од ЛШ“, изјави Нагелсман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Клоп: Нема да ги коментирам трансферите на Челзи без адвокат

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше праш…