Дома Видео Навивач облечен како судија во Серија А се обиде да влезе на терен 🎥

Навивач облечен како судија во Серија А се обиде да влезе на терен 🎥

Интересен момент беше забележан на натпреварот помеѓу Јувентус и Џенова.

Имено, редарите на стадионот фатија човек кој сакаше да влезе на теренот облечен како судија. Навивачот, Паоло Сфорца истакна дека тоа го правел со цел да собере пари за хуманитарни цели, но и да ја подигне свесноста откако новинарката Грета Бекаља беше сексуално вознемирувана после натпреварот помеѓу Емполи и Фиорентина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…