Дома Фудбал Англија Навивачи на Манчестер Јунајтед нападнати во Гдањск 🎥

Навивачи на Манчестер Јунајтед нападнати во Гдањск 🎥

Вечерва се игра финалето во Лигата на Европа помеѓу Манчестер Јунајтед и Виљареал, а пред натпреварот во Гдањск се случил инцидент, нападнати биле навивачите на „црвените ѓаволи“.

Медиумите пишуваат дека станува збор за хулигани на Легија од Гдањск, меѓутоа официјална потврда за такво нешто нема. Манчестер Јунајтед им понудил помош на своите навивачи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Aсенсио и закажа на Шпанија меч за златото со Бразил!

Репрезентацијата на Шпанија псоле продолженија ја победи Јапонија (0:1) и ќе игра во финал…