Дома Фудбал Италија Навивачите на Лацио на интересен начин го уништија муралот на Мурињо во Рим

Навивачите на Лацио на интересен начин го уништија муралот на Мурињо во Рим

Навивачите на Лацио го уништија муралот кој фановите на големиот ривал Рома го посветија на новиот тренер Жозе Мурињо.

Откако беше потврдено дека Мурињо ќе ја води Рома наредната сезона навивачите на овој клуб му посветија мурал на Португалецот. Гоелмиот ривал Лацио вчера го промовираше Маурицио Сари за нов тренер, па веднаш навивачите на овој клуб имаа одговор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…