Дома Фудбал Англија Навивачите во Англија се враќаат на стадионите

Навивачите во Англија се враќаат на стадионите

Англиската Влада и премиерот Борис Џонсон донесоа одлука со која ќе се вратат навивачите на стадионите во Англија.

Откако ќе заврши целосниот карантин на 2 декември, на максимум 4000 навивачи ќе им биде дозволено да бидат на трибините во областите каде што има помал ризик од ширење на вирусот.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Во областите од категорија 2 ќе биде дозволено присуство на 2000 навивачи, додека обласите кои се сметаат со најголем ризик и натаму ќе останат затворени за публика.

Ова секако е добар знак дека конечно после долго време ќе гледаме фудбал пред трибини со навивачи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…