Дома Трансфер зона Мурињо ја купува големата желба на Солскјер

Мурињо ја купува големата желба на Солскјер

Тотенхем во следните денови планира да испрати понуда за напаѓачот на Борнмут, Џошуа Кинг.

Мурињо е во потрага по напаѓач и Кинг е најголемата желба, па сака по секоја цена да го донесе до крајот на преодниот рок.

Во јануари Кинг беше на чекор од трансфер во Манчестер Јунајтед, откако „црвените ѓаволи“ понудија 25 милиони фунти за неговиот потпис. На крајот Борнмут ја одби понудата, па Јунајтед се насочи кон Одион Игало.

Борнмут испадна во Чемпионшип, па сега полесно може да се реализира трансферот на Кинг, а тоа сака да го искористи Мурињо.

Трансфер пазарот се затвора на 5 октомри, а Мурињо има само уште една недела да го донесе посакуваниот напаѓач.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвезда на Спортинг

Европските гиганти се заинтересиран за дефанзивецот на Спортинг Лисабон, Нуно Мендеш, прен…