Дома Фудбал Репрезентации Мурињо селектор на Нигерија?!

Мурињо селектор на Нигерија?!

Само шест месеци откако ја презема тренерската работа во Рома, Жозе Мурињо наводно започнал преговори за преземња на селекторска функција.

„Дејли Мејл“ пренесува дека Мурињо наскоро би можел да стане селектор на нигериската репрезентација. Претседателот на нигерскиот сојуз, Амаја Пиник сака да доведе селектор со кој овој тим би можел да дојде до трофејот на Арфиканскиот куп на Нации.

Според информациите на „Дејли Мејл“ преговорите веќе биле започнати.

„Нема да ви кажам дека не разговаравме со Мурињо. Да, со него разговараше министерот за спорт“, изјавник Пиник.

Ќе потсетиме Мурињо со Рома потпиша договор на три години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…