Дома Фудбал Останато Мурињо за Динамо Загреб: Хрватска е фудбалска земја, играв против нив со Реал

Мурињо за Динамо Загреб: Хрватска е фудбалска земја, играв против нив со Реал

Meнаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо со голeми пофалби зборуваше за Динамо Загреб откако ждребот хрватскиот тим го спои со неговиот Тотенхем

Според она што го изјави Мурињо има голема почит кон хрватскиот фудбал.

„Во оваа фаза од натпреварувањето нема лесни клубови. Играв против Динамо Загреб со Реал. Хрватскиот фудбал има многу таленти, станува збор за фудбалска земја. Имаат добар стадион и верувам дека таму ќе играме. И летото нема да биде предолг, нема да биде напорно што е секако важно“, изјави Мурињо.

Зборуваше Мурињо и за наредниот противник на Тотенхем во Премиер лигата, Барнли.

„Секој натпревар против Барнли е тежок. Тие се тим кој лесно можете да го анализирате, секогаш се држат до истите принципи. Исто играат и дома и на гости и не им е важно дали против себе имаат тим од врвот или од дното на табелата. Лесно се анализираат, но тешко е да се игра против нив“, заклучи Португалецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…