Дома Фудбал Италија Мурињо во свој стил: Ме отпуштија затоа што го направив невозможното

Мурињо во свој стил: Ме отпуштија затоа што го направив невозможното

Португалскиот стратег Жозе Мурињо се уште е без ангажман откако доби отказ во Рома, а во јавноста знае да излезе со изјави за неговиот период во Рим.

Мурињо во неговата прва сезона во Рома на овој тим го донесе трофејот во Конференциската лига, додека во втората ја однесе Рома до финалето во Лигата на Европа. Во третата на крајот сепак доби отказ.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


„Некои работи се прават како нормални последици на одредена ситуација. Колку помалку услови имате, толку поголема е заслугата кога ќе победите. За Рома беше невозможно да дојде до две европски финалиња и јас тоа го направив, а третата година ме отпуштија“, изјави Мурињо.

Кога во прашање е неговата иднина во последниот период Мурињо се поврзуваше со враќање на фудбалот и тоа во турските гиганти Бешикташ и Фенербахче.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Погба е скршен: Мртов сум, не постојам! 🎥

Славниот Пол Погба ја шокираше јавноста со своето излагање пред ТВ камерите. Францускиот г…