Дома Фудбал Лига на шампиони Мотивациски говор на Пиоли пред вечерашното дерби против Челзи 🎥

Мотивациски говор на Пиоли пред вечерашното дерби против Челзи 🎥

Вечерва Милан го игра дербито во Лигата на шампионите против Челзи.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓После првите два натпревари Милан има четири бода, додека Челзи само еден и вечерва се очекува голема битка на теренот за Лондон.

Во текот на вчерашниот ден „росонерите“ го одработија и тренингот на стадионот на Челзи, а пред почетокот на истиот Пиоли одржа мотивациски говор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…