Дома Фудбал Момент од „Ел Класико“ кој не се виде во ТВ преносот – на кого додаде Модриќ? ?

Момент од „Ел Класико“ кој не се виде во ТВ преносот – на кого додаде Модриќ? ?

Хрватскиот играч за врска Лука Модриќ го реши прашањето на победникот во саботното „Ел Класико“ со гол во последите минути, но внимание привлече и неговиот потег кој во преносот не беше забележан.

Имено, Модриќ во 81. минута се збуни во моментот кога ја имаше топката кај себе и сакаше додаде до свој соиграч. Меѓутоа проблемот беше што тој негов соиграч се уште не беше влезен во игра.

Во прашање е Родриго кој подоцна влезе и му асистираше на Модриќ за голот во 90. минута. Токму Родриго ја објави оваа грешка на Модриќ на социјалните мрежи.

„Само мирно, се уште сум надвор од теренот“, напиша Родриго со видео од тој момент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…