Дома Фудбал Англија Можат ли „волците“ да ја запрат серијата на Сити?

Можат ли „волците“ да ја запрат серијата на Сити?

Од денес започнува вонредното коло во Премиер лига, а на програмата е дуелот помеѓу Манчестер Сити и Вулверхемптон.

Манчестер Сити: Страшна серија на Граѓаните!

Вистина е дека Манчестер Сити не започна баш најдобро во овој шампионат, но како што изминува времето, така и Граѓаните се покажуваат како најквалитетна екипа во Англија. Имено, овој тим врза неверојатни 20 победи во сите натпреварувања и моментално се на на првото место со 12 бода повеќе во однос на второпласираниот Манчестер Јунајтед, што е навистина голема разлика. Во минатото коло избраниците на Гвардиола изиграа фантастично и зедоа важни три бода против Вест Хем. Не треба да се заборави дека Сити игра одлично и во ЛШ и поради тоа важат за големи фаворити за титула во Европа.

Вулверхемптон: Конечно се враќаат на старо

И фудбалерите на Вулверхемптон исклучително лошо го започнаа овој шампионат, но за разлика од Сити, Волците се разиграа во последните неколку кола и сега немаат пораз на последните пет натпревари, а во тој временски период остварија три победи и две реми. Во овој момент ја имаат позицијата на средината на табелата и сигурно дека од борбата за пласман во Европа нема да остане ништо. Во минатото коло ремизираа против Њукасл со резултат 1-1, но искрено имаа и големи шанси за да ги земат сите три бода. Пред тоа победија два пати против Саутемптон и против Лидс, а тоа се екипи кои не се за потценување.

Предлог

Неверојатно звучи податокот дека Манчестер Сити врза дури 20 победи во сите натпреварувања  и сигурно е дека на оваа серија ќе и дојде крајот, но прашањето е кога. Ние овде ве советуваме да изиграте 3+ со квота 1.75 во Betwinner, a исто така може да испроабте и ГГ со квота 2.60 во истата обложувалница.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…