Дома Фудбал Модриќ од денес не е член на Реал Мадрид

Модриќ од денес не е член на Реал Мадрид

Лука Модриќ технички е слободен агент затоа што му заврши договорот со Реал Мадрид.

Денес му заврши соработката на Хрватот со „кралевите“, а исто така им истекоа договорите на Тони Крос, Лукас Васкез и Кепа Аризабалага.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Меѓутоа, тоа е само технички, бидејќи Реал му спреми нов договор кој Модриќ ќе го потпише во наредните денови.

Модриќ не само што ќе остане во Мадрид и ќе потпише нов договор, туку од следната сезона ќе биде и капитен на тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Голот на Јамал избран за најубав на ЕП 🎥

Ламин Јамал беше вистински хит на изминатото Европско првенство и со 16 години ги собори с…