Дома Фудбал Репрезентации Многу среќа за Алжир: Фудбалерот на Нигерија си постигна смешен автогол

Многу среќа за Алжир: Фудбалерот на Нигерија си постигна смешен автогол

Моментално се игра вториот полуфинален натпревар на Афкон, а во него се среќаваат репрезентациите на Алжир и Нигерија.

Алжир до водство стигна со многу среќа, а причината за тоа киксот на играч на Нигерија по кој го совлада својот голман.

Во овие моменти сепак Нигерија стигнува до израмнување преку голот од пенал на Игало.

Погледнете ја оваа несреќна реакција на нигерискиот играч.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Симеоне: Ако Реал добива повеќе пенали, тоа е затоа што повеќе напаѓа

Последните неколку денови во Шпанија повторно се разгоре “војната“ помеѓу Реал Мадрид и Ба…