Дома Македонски спорт Мак фудбал Младинците одат по изненадување: Милевски и против Шпанците со 4-3-3! (ФОТО)

Младинците одат по изненадување: Милевски и против Шпанците со 4-3-3! (ФОТО)

Од 19:45 часот репрезентацијата на Македонија до 21 година ќе игра на гостински терен против европскиот шампион Шпанија.

Милевски и на оваа средба ќе игра во формацијата 4-3-3 меѓутоа направи две измени во однос на претходните натпревари. Во дефанзивата на местото на Есмин Личина кој играше во првите три натпревари ќе игра Никола Серафимов од Вардар. Во првиот тим го нема и Ердон Даци, на негово место ќе игра Кристијан Ацковски.

Почетен состав:

Јанков, Антовски, Тодоровски, Руфати, Ристовски, Атанасов, Чурлинов, Здравковски, Серафимов, Ацковски, Митровски.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Официјално: Никола Серафимов експресно се врати од Чешка – потпиша за Академија Пандев!

Mладиот стопер Никола Серафимов се врати во македонското првенство и потпиша договор со Ак…