Дома Видео Младата ѕвезда на ПСВ ги чистеше копачките на своите соиграчи

Младата ѕвезда на ПСВ ги чистеше копачките на своите соиграчи


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Чави Симонс е еден од најталентираните фудбалери во ПСВ, но сега доби „казна“ од неговите колеги па требаше да им ги чисти копачките.

19-годишниот фудбалер важи за голем талент, а чистењето копачки ако се суди по неговата реакција во видеото баш и не му се допадна премногу.

Во ПСВ Симонс пристигна јуни од ПСЖ и постигна 10 гола на 24 натпревари оваа сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Алегри збесна по грешката на Ди Марија 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Јувентус се пласираш…