Дома Фудбал Останато Митровиќ беснееше и ги тепаше соиграчите на Роналдо – Лапорта скоро да доби и бокс! 🎥

Митровиќ беснееше и ги тепаше соиграчите на Роналдо – Лапорта скоро да доби и бокс! 🎥

Големо внимание привлече вчерашниот пријателски натпревар помеѓу Ал Наср и Ал Хилал, иако беше од пријателски карактер сепак имаше многу искри и тензии на теренот.

Кристијано Роналдо беше забележан од камерите како беснее по завршувањето на средбата (ТУКА), додека во текот на средбата српскиот напаѓач Александар Митровиќ имаше неколку жестоки дуели.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Дуелите на Митровиќ започнаа откако го „однесе“ Ајман Јахија кој се сруши на теренот како покосен.

Потоа имаше еден дуел во кој скоро и му удри бокс на Емерик Лапорта…

На крајот двајцата имаа и една расправија која лесно можеше да прерасне и во физичка пресметка.

.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Милан спреми нов богат договор за Тео Хернандес

Тео Хернандес е еден од најважните фудбалери на Милан и клубот сака уште долго да го задрж…